ul. Chrobrego 11 lokal 2 08-110 Siedlce kom. 502 440 042 tel. 25 633 60 86 e-mail: salon@beatasalon.pl

 

1. Jak nakładać podkład?

Dobrze dobrany, ale także dobrze nałożony podkład to podstawa dobrego makijażu. Możemy nim zakamuflować niedoskonałości naszej cery, ale i osiągnąć wręcz odwrotny skutek. Wybieramy się, więc na zakupy. No tak i tu powstaje odwieczny problem. Jaki kolor podkładu jest dla nas odpowiedni? Sprawdzamy to zawsze w świetle dziennym, na szyi. Generalnie podkład powinien być w kolorze naszej cery, bądź o jeden ton jaśniejszy.

Jak nakładać podkład?

Rozprowadzany palcami - wcieramy w skórę, na koniec delikatnie wklepujemy, co powoduje jeszcze bardziej równomierne rozłożenie. Rozprowadzany gąbeczką lateksową - gąbeczka może być sucha lub wilgotna, nakładamy na nią niewielką ilość podkładu i rozcieramy od środka twarzy na zewnątrz.

Kompakt - rozprowadzany jest specjalna gąbeczką, suchą bądź wilgotną, miejsce koło miejsca uciskamy nie rozcieramy. Po nałożeniu podkładu możemy odcisnąć twarz chusteczką, co bardziej zmatowi skórę, a dodatkowo ściągnie nadmiar, na koniec pudrujemy.

 

2. Jak naturalnie przyciemnić karnację skóry, tak by wyglądała na opaloną?

Naturalne przyciemnienie skóry jest normalną reakcją obronną organizmu na promienie słoneczne. Polega na wytwarzaniu ciemnego barwnika, znajdującego się w skórze, zwanego melaniną. To właśnie z jego powodu nasza skóra nabiera ładnego brązowo - złocistego koloru. Pod wpływem beta - karotenu, który występuje w marchewce, melonie i morelach komórki naskórka wytwarzają melaninę. Kuracja polegająca na piciu soku marchewkowego i zajadaniu moreli, poparta delikatną kąpielą słoneczną, gwarantuje poprawę odcienia skóry. Poza tym na rynku kosmetycznym dostępne są kremy i balsamy, które mają właściwości lekko przyciemniające skórę, przeważnie z zawartością bursztynu.  Pamiętajcie jednak, że po jednej szklance soku nie będziecie miały cery jak mulatka, cierpliwości a po kilku tygodniach systematycznej "kuracji" będzie ładnie.

 

3. W okolicy oka mam pęknięte naczynko krwionośne i lekarz dermatolog poleciła mi metody zamknięcia takiego naczynka. Stąd moje pytanie: jak długo taka mała ranka będzie się goić?

Najpopularniejszymi metodami zamykania naczynek krwionośnych są - laser i prąd. W obu przypadkach po zabiegu zostaje mały strupek, który goi się jak każda ranka, około 4 - 6 dni. Można ten proces troszkę przyspieszyć smarując niewielką ranę lekarstwami wspomagającymi gojenie, np. maścią cynkową. Moje doświadczenia zawodowe wskazuje, że klientki bardziej chwalą laseroterapię, jako metodę zamykania pękniętych naczynek.

Proszę dokładnie przyjrzeć się całej twarzy czy nie ma na niej więcej "pajączków" oraz czy cera szybko się czerwieni, np. pod wpływem zmiany temperatur. Jeżeli tak jest, to dobrze było by dwa razy do roku pić Rutinoscorbin w tabletkach, który wzmacnia ściany naczyń, np. w seriach 3 miesięcznych, co dzień jedną tabletkę.

 

4. Jakiego mam użyć korektora pod oczy?

Moją zmorą są mocno podkrążone oczy, ale ich przyczyną jest po prostu typ mojej urody, a nie jakiekolwiek schorzenie. Proszę o poradę dot. wyboru korektora pod oczy, który bardzo dokładnie maskowałby te cienie. Używane przeze mnie korektory, także w płynie nie dawały oczekiwanych rezultatów - nie są trwałe i cienie po jakimś czasie znów są widoczne.

Korektory wysuszają i nie nadają się na skórę powiek, a wręcz podkreślają zmarszczki. Polecam raczej podkładw kremie Ives Roche o ton jaśniejszy niż skóra, a na ważniejsze imprezy np. puder w pędzelku KRYOLAN. Gdyby wymienione kosmetyki Pani już stosowała, to proszę napisać spróbujemy dobrać inny kosmetyk.

 

5. Na skórze poza rozszerzonymi porami i zaskórniakami, mam mnóstwo innych, drobnych grudek, których nie potrafię nazwać. Jak sobie radzić z taką cerą i co można dla niej zrobić w gabinecie kosmetycznym?

Jak wynika z opisu, mamy tu do czynienia z głębokimi zmianami, prawdopodobnie także prosakami (małe struktury wypełnione białą wydzieliną). Na początek powinna Pani oczyścić skórę by pory nie zatykały się wydzieliną łojową, co powoduje powstawanie grudek i rozszerzenie ujść gruczołów. Proszę koniecznie wybrać się do kosmetyczki na oczyszczenie skóry i tam pozna Pani dokładną ofertę danego gabinetu. Można naprawdę wiele, a w tym przypadku wszystko sprowadza się do uspokojenia pracy gruczołów łojowych i obkurczenia ich. Są liczne metody osiągnięcia tego celu, o których najlepiej dowiedzieć się bezpośrednio w salonie kosmetycznym. W większości z nich uzyskamy darmową poradę wstępną. Poza tym do pielęgnacji domowej proponuję: 1. oczyszczenie - mleczko lub żel 2. tonizacja - tonik bezalkoholowy! 3. peeling - drobnoziarnisty, a jeżeli skóra jest bardzo wrażliwa enzymatyczny 4. maseczki - najpierw nawilżającą, następnie ściągającą pory i stymulującą wydzielanie łoju (np. kaolinową bądź z glinki). Takie zabiegi proponuję wykonywać raz w tygodniu i bardzo systematycznie, a na pewno cera będzie gładka i napięta. Proszę także systematycznie zacząć oczyszczać cerę (ale nie częściej niż co 4 tygodnie) ma to olbrzymi wpływ na wygląd skóry.

 

6. Jak wyretuszować zbyt głęboko poło-żone oczy, aby były bardziej wypukłe?

Makijaż oczu ma zasadniczy wpływ na ogólny wygląd. Jeśli mamy do niego "ciężką rękę" od razu dodajemy sobie kilka lat. Ogólna zasada, przy makijażu twarzy, polega na przyciemnianiu tych elementów, które są zbyt duże czy wystające, a rozjaśnieniu części twarzy optycznie zbyt małych. Przy głęboko osadzonych oczach nie przedłużajmy cienia poza długość oka, by nie wyglądało na zapadnięte. Cieniujemy je barwami żywymi, jaskrawymi; nad rzęsami kładziemy cienki pasek jasnego cienia, wyżej cień przyciemniamy o ton. Kontur dolnych powiek podkreślamy na ich zewnętrznej krawędzi, pod rzęsami.

 

7. Jak dbać o cerę tłustą, skłonną do wyprysków?

W przypadku cery tłustej bardzo ważna jest systematyka w pielęgnacji i higiena. Najkorzystniej będzie jeśli na początek przygotujemy sobie (nawet na kartce) plan zabiegów, z wykorzystaniem opisanych poniżej kosmetyków pielęgnacyjnych i rozpoczniemy wyrabianie pewnych nawyków. rano i wieczorem: 1. należy zmyć twarz - mleczko lub żel; 2. tonizować skórę - tonik bezalkoholowy; 3. krem nawilżający, a na dzień nawilżająco - matujący 1x w tygodniu zabieg: 1. Po zmyciu cery mleczkiem , a potem tonikiem wykonujemy peeling drobnoziarnisty, chyba że skóra jest wrażliwa bądź płytko unaczyniona 2. Następnie nakładamy maseczkę - polecam kaolinowe, bądź z glinek, gdyż mają właściwości gojące i uspakajające pracę gruczołów łojowych. 3. Tonizujemy skórę. 4. Nakładamy krem. Miejscowo jeśli wyskakują bolesne wypryski możemy nakładać maści, bądź inne specyfiki gojące np. SUDOCREM. Środki antybakteryjne nie powinny być używane bez przerwy, gdyż przesuszają skórę, proponuję raczej układ: dwa dni kosmetyki matujące dwa dni antybakteryjne. A najlepiej pozostać przy matujących.

 

8. Od kilkunastu lat mam trądzik różowaty, który dopiero teraz zaczęto u mnie intensywnie leczyć, przy pomocy Metronidazolu i Unidoksu. Poprawa jest niewielka i zaczynam wątpić w sens kuracji, boję się też skutków ubocznych stosowanych leków. Proszę mi doradzić co mam dalej robić?

Przy trądziku różowatym walka o ładną cerę jest ciężka i długotrwała, ale opłacalna. Choroba ta jest bardzo łatwa do rozpoznania gołym okiem - pojawia się na twarzy na podłożu łojotokowym, w następstwie zaburzeń naczynioruchowych. Przyczyną są zwykle zaburzenia w zakresie gruczołów dokrewnych (głównie płciowych), choroby wątroby i przewodu pokarmowego. Rozpoznaje się ją po zaczerwienieniu twarzy, po wypiciu gorących płynów i alkoholu lub przy zmianach atmosferycznych. W późniejszym okresie choroby pojawiają się na zaczerwienionej twarzy ropne krostki i grudki. Kuracje przy tym schorzeniu są długotrwałe, gdyż twarz jest bardzo wrażliwa i nie można stosować silnych leków, ale proszę mi wierzyć - będzie dobrze!!! Co dodatkowo może pomóc ? Doustnie witamina PP, w gabinecie naświetlanie lampą Solux, maski algowe. Co zaostrza objawy? Ostre potrawy, stres, silne kosmetyki odżywcze, używki: alkohol, tytoń. Do pielęgnacji domowej powinna Pani stosować kosmetyki do skór wrażliwych, np. firmy AA, Eris . Nie wolno stosować peelingów.

 

9. Mam kłopot z rumieńcem, który pojawia się często, szczególnie gdy jestem zdenerwowana, w stresie, przy zmianie temperatury, a czasem bez przyczyny. Chciałabym jakoś zapobiec rumieńcom (wyglądają okropnie) albo je ukryć. Zaznaczam, że mam 14 lat, cerę mieszaną i regularnie chodzę do kosmetyczki, ponieważ mam kłopoty z trądzikiem.

Rumieniec to dolegliwość, z którą będzie się Pani borykała już do końca życia, jeżeli jego występowanie uzasadnione jest płytko położonymi naczyniami krwionośnymi. Jednak można zrobić wiele by wyglądać i czuć się lepiej. Przede wszystkim musimy wzmocnić ściany naczyń krwionośnych i tu proszę porozmawiać ze swoją kosmetyczką o zabiegach jakie może zaoferować ona w swoim gabinecie, przede wszystkim o jontoforezie. Zmiany o charakterze rumieńca pod wpływem słońca są szczególnie wyraźne i mogą się utrwalać przechodząc w "pajączki". Stąd profilaktyka powinna przede wszystkim polegać na unikaniu solarium i odpowiednim zabezpieczeniu się przed słońcem. Warto zaznaczyć, że szkodliwe działanie ma w tym wypadku nie tylko promieniowanie UV, ale także IR czyli promieniowanie cieplne (uwaga! Emitowane przez wiele lamp leczniczych). Latem proszę koniecznie korzystać z kremów z odpowiednimi filtrami, najlepiej mineralnymi, zawierającymi tlenek tytanu lub cynku.

Poza tym mogę polecić podkłady kamuflujące w kolorze zielonym, który nakładamy pod fluid, ma on za zadanie zgaszenie czerwonego koloru skóry, ale jak Pani sama zauważyła lepiej z makijażem jeszcze troszkę zaczekać. Proszę się rumieńcem nie martwić, w Pani wieku nie powinno się nakładać jeszcze kremów do skór płytko unaczynionych, ani innych tego typu preparatów. Jeżeli on naprawdę tak bardzo przeszkadza to jedynym co polecałabym teraz jest retusz pudrem, zaś inne zabiegi powinny jeszcze zaczekać. Na koniec informacja, która może być pocieszająca. Występowanie rumieńców, może być związane z gospodarką hormonalną i występuje głównie u ludzi młodych lub osób w okresie przekwitania. U tych pierwszych dolegliwość często ustępuje z wiekiem. Mimo to proszę skontaktować się z kosmetyczką prowadzącą Pani skórę i porozmawiać o jontoforezie oraz sposobach ochrony Pani skóry.

 

10. Nieregularnie, najczęściej przed miesiączką pojawiają się na mojej twarzy liczne krostki. Myję buzię mydłem w płynie i gąbką oraz czyszczę żelem do twarzy, czasami spirytusem kosmetycznym. Co zrobić, aby pozbyć się śladów po wypryskach, w postaci małych odbarwień skóry?

Przesuszanie skóry nic nie pomoże, a nawet szkodzi!!! Przede wszystkim proszę odstawić spirytus i mydło, używanie tych preparatów prowadzi jedynie do powierzchniowego przesuszenia skóry, zaś pod skorupą suchej skóry gromadzi się łój. Skórę zmywamy żelem, bądź mleczkiem, tonizujemy - tonikiem bezalkoholowym i nakładamy krem nawilżający, jeżeli cera ma tendencje do błyszczenia, wówczas powinna Pani użyć kremu nawilżająco - matującego. Taką pielęgnację stosujemy rano i wieczorem. Jeżeli wyskakują ropne zaskórniki (zaczerwienione, bolesne) wówczas punktowo smarujemy zmiany środkiem, który leczy, np. maścią cynkową, bądź specjalnym specyfikiem kupionym w gabinecie kosmetycznym, bądź drogerii,. Raz w tygodniu po zmyciu skóry, wykonujemy peeling najlepiej kosmetykiem rozpuszczającym naskórek, zaś po nim proszę zastosować maseczkę, która pomaga w leczeniu zaskórników, np. z zawartością kaolinu, bądź glinki. Taka pielęgnacja powinna Pani pomóc w uspokojeniu gruczołów łojowych i jeszcze raz proszę nie używać spirytusu, który tylko pozornie pomaga.

 

 

 

Keratynowe ...
NOWOŚĆ! KERATYNOWE PROSTOWANIE WŁOSÓW NEW HAIR SYSTEM. Wyobraź sobie, że każdego dnia Twoje włosy potrzebują tylko wysuszenia ...
Czytaj Zobacz
Laser IPL ...
Laser IPL to intensywne źródło światła oddziaływuje na skórę wiązką światła. Intensywnie pulsujące źródło światła laseru IPL ...
Czytaj Zobacz
Makijaże ślubne i ...
MAKIJAŻ Profesjonalny makijaż na każdą okazję Makijaż sprawia, że każda kobieta czuje się piękniejsza i bardziej atrakcyjna. Źle ...
Czytaj Zobacz
Nowość CatioVital ...
Jako jedyny salon w Siedlcach posiadamy urządzenie CatioVital Francuskiego Instytutu Mary Cohr Profesjonalnie i w pełni poznamy ...
Czytaj Zobacz